Healthy Active Lifestyle
Blogr.lt tinklaraštis
 
 
Viskas apie grikius
Posted on spalio 2nd, 2014 at 7:29 pm by Sandra

Grikiai, kaip vienas geriausių energijos šaltinių, reikalauja atskiro posto mano tinklaraštyje. Juose yra tiek vitaminų, tiek mineralinių medžiagų. Šios kruopos nepamainomos sportininkams.

grikiai-5187657698315

100 g. grikių kruopų pasižymi:

Baltymų – iš viso 12.60 g
Gyvūninių baltymų 0.00 g
Augalinių baltymų 12.60 g
Riebalų – iš viso 3.10 g
Sočiųjų riebalų rūgščių 0.58 g
Mononesočiųjų riebalų rūgščių 1.03 g
polinesočiųjų riebalų rūgščių 1.10 g
Cholesterolio 0.00 mg
Angliavandenių – iš viso 69.30 g
Krakmolo 60.50 g
cukrų (mono- ir disacharidų) 0.70 g
Skaidulinių medžiagų 5.90 g
Mineralinių medžiagų 2.00 mg
Natrio 5.00 mg
Magnio 218.00 mg
Fosforo 459.00 mg
Kalio 443.00 mg
Kalcio 25.00 mg
Geležies 2.80 mg
Cinko 3.50 mg
Seleno 5.00 μg
Jodo 2.50 μg
Vitamino A (retinolio ekv.) 2.00 μg
Vitamino D 0.00 μg
Vitamino E (tokoferolio ekv.) 0.10 mg
Vitamino B1 0.45 mg
Vitamino B2 0.12 mg
Niacinio (vitamino PP) 3.50 mg
Niacinio ekv. 6.70 mg
Folio rugšties 40.00 μg
Vitamino B6 0.67 mg
Vitamino B12 0.00 μg
Vitamino C 0.00 mg
Alkoholio 0.00 g
Energinė vertė (kJ) 1463 kJ
Energinė vertė (kcal) 349 kcal

Grikių kruopų sudėtis unikali, nes jose yra ne tik angliavandenių, bet ir augalinių baltymų. Beje, pastarųjų kur kas daugiau nei kituose grūduose (iki 30 proc.). Todėl grikių košė gali būti puiki alternatyva mėsai, ypač laikantis dietų. Visi grikių angliavandeniai (jų yra apie 70 proc.) priskiriami prie sudėtingųjų, tai yra jie virškinami lėtai. Mitybos specialistai laiko grikių košę nekaloringu dietiniu produktu, kurį į savo valgiaraštį turėtų įtraukti antsvorio turintys žmonės. Grikių kruopos pirmauja pagal B grupės vitaminų kiekį. Šie vitaminai pagreitina medžiagų apykaitą ir stiprina nervų sistemą. Be to, grikiuose yra rutino — vitamino P, stiprinančio kraujagyslių sieneles. Mokslininkai nustatė, kad rutino pasisavinimą pagerina vitaminas C, todėl šią košę rekomenduojama derinti su kopūstais, salierais, petražolėmis ir kitomis daržovėmis, kuriose yra daug vitamino C.

Šaltinis:

http://www.lrytas.lt/-12747418691273180711-naudingiausių-košių-reitingas.htm

Daugelis yra girdėję, o gal ir laikęsi grikių dietos:

Tipas: monodieta

Pagrindinis produktas: grikių kruopos.

Galimi papildomi produktai: kefyras, džiovinti vaisiai, švieži vaisiai.

Trukmė: ne ilgiau dviejų savaičių, patartina 7–10 dienų.

Veiksmingumas: didelis, bet neilgas.

Pajėgumas laikytis šios dietos: vidutinis, dažniausiai būna nelengva jos laikytis.

Kaina: nedidelė.

Stiklinę kruopų 1 – 2 minutes paskrudinkite ant sausos keptuvės, paskui užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite nakčiai.

Šią nevirtą košę valgykite 4 – 6 kartus per dieną be druskos, be cukraus ir be riebalų. Laikantis itin griežtos dietos, valgomi tik grikiai, geriamas tik vanduo ir nesaldinta arbata (ne mažiau 1,5 – 2 litrų skysčių per dieną).

Laikantis švelnesnės dietos, grikius galima valgyti su liesu kefyru, tačiau ne atskirai, kaip patariama daugelyje dietų, o vienu metu. Valgant grikius su pienu produktais, geriau įsisavinamas kruopose esantis baltymas. Tiesa, kalcis bus įsisavinamas prasčiau.

Galima derinti grikius su džiovintais vaisiais, tiesa, dietos poveikis nebus toks veiksmingas, nes džiovinti abrikosai ir mėlynosios slyvos turi nemažai kalorijų, o razinos, figos ir datulės turi jų dar daugiau. Geriau derinti grikius su šviežiais nesaldžiais vaisiais, tada bus ne taip sunku laikytis dietos, o kalorijų gausite mažiau, nei iš džiovintų vaisių.

Suprantama, kad ne kiekvienas pajėgtų dvi savaites valgyti vien plikytus grikius, todėl šios dietos galima laikytis neilgai, ne daugiau nei 10 dienų. Tuo laikotarpiu, kai ketinate laikytis dietos, neplanuokite aktyvios fizinės veiklos, įtempto protinio darbo, nes daugeliui nebūna lengva laikytis grikių dietos.

Besilaikantieji grikių dietos dažniausiai skundžiasi silpnumu, mieguistumu, sako, kad sunku susikaupti darbe, kad jaučia alkį ir prastai miega. Taip yra dėl angliavandenių trūkumo, nes iš plikytų grikių jie sunkiau įsisavinami ir kraujyje sumažėja cukraus lygis.
Laikantis dietos, trūksta ir kitų maistingųjų medžiagų, todėl vertėtų tuo metu vartoti vitaminų ir mineralų kompleksą.

Dar vienas svarbus dalykas – grikių dieta gana veiksminga, pirmomis dienomis per vieną dieną netenkama 1–1,5 kilogramo, vėliau svoris mažėja lėčiau. Tiesa, grįžus prie įprastos mitybos, svoris sugrįžta gana greitai. Tas negąsdina norinčių tiesiog tilpti į šventinę suknelę ar apsivilkti seksualų bikinį. Jei norite ilgalaikio poveikio, pamąstykite, kaip pakeisti mitybą, kad nebūtų veltui vargta, laikantis grikių dietos.

Šaltinis:
http://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/grikiu-dieta-privalumai-ir-trukumai.d?id=57795682#ixzz3EoajDhHU

Visgi, kaip ir bet kuri monodieta, ji yra veiksminga tol, kol jos laikomąsi, be to turi nemažai šalutinių poveikių, todėl  siūlau kiek kitokį sveikos mitybos valgiaraštį, į kurį įtraukti ir grikiai:

1 valgymas: omletas iš 4 baltymų ir 1 trynio + agurkas + juoda kava be cukraus

2 valgymas: 80-100 g. grikių + 1 valgomasis šaukštas alyvuogių arba linų sėmenų aliejaus

3 valgymas: 150 g. virtos vištos krūtinėlės + daržovės

4 valgymas: 80-100 g.  grikių + 1 valgomasis šaukštas alyvuogių arba linų sėmenų aliejaus

5 valgymas 150 g. liesos varškės + 20-30 g. riešutų + valgomais šaukštas proteino miltelių  (paskanint varškę) + žolelių arbata

Pabaigai, dalinuosi labai skaniu ir sveikiu grikių omleto receptu rastu tinklaraštyje „Cukrinis avinėlis“:

http://cukrinisavinelis.lt/pusryciu-idejos/193-omletas-su-grikiais/

Skanaus!

 

Memebox staigmenų dėžutė
Posted on rugsėjo 26th, 2014 at 12:38 am by Sandra

Nors apie grožį ir kosmetiką rašyti neplanavau. Šį kartą padarysiu išimtį ir papasakosiu apie korėjietišką staigmenų dėžutę „Memebox“. Pernai metais Lietuvoje taip pat dar egzistavo „Adorebox“ projektas, kuomet užsisakius grožio priemonių dėžutę, nežinodamas iš anksto jos sudėties, gaudavai gražiai įpakuotas grožio priemones, tiksliau dažniausiai mažo tūrio pakuotes, ir galėjai jas išbandyti. Projektas Lietuvoje jau nutrūko, tačiau merginoms, kurios mėgsta netikėtumus ir staigmenas pristatau grožio priemonių dėžutę „Memebox“:

http://us.memebox.com

Untitled

 

Tinklapyje yra didelis pasirinkimas įvairių dėžučių, tačiau tik iš pavadinimo ir trumpo aprašymo galima nuspėti, kas bus joje. Kiekvieną savaitę prekyboje atsiranda naujos dėžutės, kai kurios išperkamos labai greitai. Dėžutėje įprastai būna 5-8 mini arba pilni gaminia.

 

 

Prenumeruoti dėžučių nereikia, jas galima nusipirkti bet kuriuo metu. Dėžutės būna dviejų rūšių: MEMEBOX ir SUPERBOX:

MEMEBOX – sudaro 4 – 7 pilno dydžio produktai plius mėginėliai, o SUPERBOX – tik pilno dydžio produktai. Kaina dėžučių svyruoja nuo 12 iki 65 $, priklausomai nuo tūrio.

Untitled

Kai dėžutės išparduodamos, galima pamatyti jų turinį skyriuje UNBOXED.
Instagrame galima rasti daugybę dėžučių „patagintų“ #memebox ir #memeboxglobal

 

 

Siuntimo kaina 6.99 $, siunčiant registruotu paštu (atkeliauja per 8-15 dienų) ir per EMS 25,99$ (atkeliauja per 3-5 d.)

 

   NUOLAIDOS

 

Prisiregistravus suteikiama 2-3 $ nuolaida, nes duodami 2 arba 3 MEME points. 1 MEME taškas = 1 $

 X1DX – 5$ nuolaida bet kokiam užsakymui

Šiuo metu galioja 5$ nuolaida perkant už 100$ ir 10$ nuolaida perkant už 150%

Perkant tris arba keturias dėžutes iš karto taikomos 5$ ir 8$ nuolaidos:

Get $5 off on orders when you buy 3 or more Memeboxes: MEMEBUNDLE3
Get $8 off on orders when you buy 4 or more Memeboxes: MEMEBUNDLE4

Užsakymams virš 70 $ taikomas nemokamas siuntimas.

 

DĖMESIO, Į LIETUVĄ SIUNČIANT NUO 75 LT REIKIA MOKĖTI MUITĄ, TODĖL SAUGU UŽSAKINĖTI IKI 28$ VERTĖS DĖŽUTES NEMOKANT MUITO.

 

Sekti naujienas MEMEBOX galie facebooke:

https://www.facebook.com/memeboxglobal

Dažnai yra skelbiami konkursai, kuriuose galite laimėti taškų, kurie vėliau bus prilyginami $ ir minusuojami nuo jūsų sąskaitos.

Taip pat dalyvaukite apklausose, kurias siunčia el. paštu, nes už jas taip pat gaunami nuolaidos kodai.

 

Knygos sportininkams
Posted on rugsėjo 3rd, 2014 at 9:31 pm by Sandra

Šiame įraše pateiksiu sąrašą knygų, kurios bus įdomios sveika mityba ir sportu besidominčioms panelėms. Kai kurių jau nėra prekyboje knygynuose, bet paieškojus internete galima nusipirkti jau skaitytas „iš rankų“

Taigi, verčiausia jūsų dėmesio knyga, mano nuomone, yra:

1. Christopher McDougall Gimę bėgti

Jei dar nepamėgote bėgimo ar jums trūksta motyvacijos, skaityti būtina.

aa8cf78585872da54d9d4a958575489b

 

Anotacija: Neįtikėtinų veikėjų, stebėtinų atletinių pasiekimų, naujausių mokslo atradimų ir, svarbiausia – įkvėpimo kupina knyga Gimę bėgti yra įspūdingas nuotykis, prasidėjęs nuo paprasto klausimo: kodėl man skauda pėdą?

Siekdamas rasti atsakymą Christopheris McDougallas iškeliauja ieškoti ištvermingiausių pasaulio bėgikų, ima aiškintis jų paslaptis ir įsitikina, kad viskas, ką žinojome apie bėgimą, yra netiesa.

Izoliuoti atšiaurių Meksikos Vakarų Siera Madrės kalnų, Vario kanjone gyvena Bėgančiais Žmonėmis save vadinantys indėnai tarahumarai.

Jie ilgus amžius išsaugojo bėgimo techniką, kuri leidžia įveikti šimtus mylių be poilsio ir persekioti elnią ar…olimpinio maratono bėgiką mėgaujantis kiekvienu kilometru.

2. Anita Bean Sportuojančių moterų mityba

Merginoms ir moterims, kurios neįsivaizduoja gyvenimo be sporto, ši knyga bus naudinga. Nerekomenduoju toms, kurios sveika mityba domisi jau seniai, nes informacija labiau tinka sporto „naujokėms“

3d0d67ea898f46c88764c97f37346c6c

Anotacija: Sportuojančioms moterims reikia ne tik bendros informacijos apie mitybą – subalansavusios valgymo įpročius jos gali pagerinti fizinę savo formą, sutrumpinti atsigavimo po treniruočių laiką ir pasiekti geresnių rezultatų. Reguliariai sportuojančios moterys gali būti linkusios į tam tikrus sveikatos sutrikimus, kuriems galima užkirsti kelią arba sušvelninti pritaikius tinkamą mitybą. „Sportuojančių moterų mityba“ – naudinga knyga visoms sportuojančioms moterims: ji tinka ir nuolatinėms sporto klubų lankytojoms, taip pat reguliariai sportuojančioms moterims,

ir profesionalėms. Čia patariama, kaip esant bet kokios fizinės formos pasiekti geriausių rezultatų. Remdamasi naujausių mokslinių tyrimų duomenimis ir pritaikydama juos fiziškai aktyvios moters mitybos poreikiams, Anita Bean pateikia naudingos informacijos ir praktinių patarimų tokiais klausimais:
• Kūno įvaizdis
• Sveiki kaulai
• Mitybos poreikiai
• Kūno svorio mažinimas ir didinimas
• Geležies stoka ir sportininkių mažakraujystė
• Treniruotės ir mėnesinių ciklas
• Treniruotės per nėštumą
3. Claudia Nichterl Penkių elementų mityba ir Visaverčio gyvenimo vadovas
Abi knygos bendram pažinimui. Jas galite parsisiųsti iš linkomanijos ar kitų torentų.
 cHLnp7y
cqdRE3z
4.  Elizabeth Hufton Bėgimas. Universalus gidas
Pradedančioms bėgikėms
4455_begimas_virselis_web_z1
Anotacija: 

„Bėgimas: universalus gidas“ – galima sakyti, pirmas per Nepriklausomybės laikotarpį išsamus leidinys apie bėgimą. Jame viskas, ką reikia žinoti: ir norint pradėti bėgioti (tai daryti tausojant sveikatą), ir siekiant efektyvesnių, kokybiškesnių treniruočių bei nuolatinio tobulėjimo. Iliustruota daugiau nei 300 praktinio pobūdžio nuotraukų!

Knygos autorė mąstantį pradėti bėgioti tikrai padrąsins, pradėjusiajam – padės išvengti daugybės klaidų ir problemų, kurias jau patyrė kiti, o pažengusiajam – patars, kaip treniruotis efektyviau ir per tą patį laiką pasiekti geresnių rezultatų.

Universaliame bėgimo gide iš pradžių pasakojama bėgimo istorija, apžvelgiami pirmieji didžiausi pasauliniai bėgimo renginiai. Čia rasite specialistų patarimų įvairiausiais su bėgimu susijusiais klausimais – apie bėgimo reikmenis (aprangą ir batelius), fizinės būklės testus, svarbiausius jėgos ir tempimo pratimus, mitybą prieš treniruotę ir po jos, bėgikų traumas ir kaip jų išvengti. Pravers skirtingoms varžybų distancijoms skirti treniruočių planai.

Verčiant knygos puslapius, apie bėgimą bus kalbama vis detaliau, o užsiėmimai sveikatai gerinti pavirs rimtomis greičio, jėgos ir ištvermės treniruotėmis. Knygos finalas – tobula varžybų savaitė ir pirmasis maratonas!

Rengiant knygą įvairiais patarimais labai padėjo Lietuvos sporto visuomenėje gerai žinomi žmonės: Lietuvos 100 km bėgimo čempionė, 3 ir 5 km sportinio ėjimo pasaulio ir Europos rekordininkė Sada Bukšnienė, VU Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro gydytoja Jūratė Kesienė, ilgų nuotolių bėgimo, klubo F.O.C.U.S treneris Povilas Rakštikas, maratonininkas (geriausias rezultatas – 2:24:30 (31 vieta) Paryžiaus maratone 2013 m.) Darius Sadeckas. Todėl tikimasi, kad kruopščiai parengtas leidinys dar ilgai turės išliekamąją vertę.

5. Šarūnas Navickis Kaip gyveni, taip ir atrodai

Sportuoti ir sveikai maitintis motyvuojanti knyga

 35540

6.  Pierre Dukan Diukano dieta

Nesiūlau jums laikytis dietos, bet knygoje galite rasti naudingos informacijos apie maisto produktus, jų derinimą ir pan.

image-735

7. Frederic.Delavier Būkim stiprūs ir gražūs

Knygą rasite linkomanijoje ir torentuose.

Puslapio ištrauka:

raumenys606opt

Gero skaitymo :)

30 dienų iššūkiai
Posted on rugpjūčio 25th, 2014 at 8:00 pm by Sandra

Azartiškiems, bet tingintiems mankštintis yra puikus būdas įveikti save. 30 dienų iššūkiai gal ir nepadės suformuot idealios figūros, bet „užsikabinus“ ir nepraleidžiant nei vienos dienos galima įprasti mankštintis ir šiek tiek sustangrinti kūną.

Keli iššūkių pavyzdžiai:

atsispaudymai a0e558dc02d596f101ec71b131bd5551471 the-30-day-squat-challenge-workout-program1

Šie pratimai neužima daug laiko, skirti atlikti namuose, kai nesinori kišti kojos į lauką. Na ir artėjant link trisdešimtos dienos tenka įdėti pastangų.

Gero mankštos!

 

Sporto ir mitybos dienoraštis
Posted on rugpjūčio 18th, 2014 at 10:16 pm by Sandra

Sporto ir mitybos dienoraštis yra puikus pagalbininkas lieknėjant ar tobulinant kūno linijas. Taip pat jis puikiai motyvuoja ir skatina analizuoti valgymo ir treniravimosi įpročius. Šiame straipsnyje aptarsiu, kodėl verta rašyti tokį dienoraštį, ką jame fiksuoti ir pateiksiu keletą pratybų dienoraščio įrašų pavyzdžių.

diet journal

Ar visada pamenate, kokius pratimus atlikote prieš savaitę ar dvi, su kokias svoriais, kiek pakartojimų padarėtė? Ar visuomet pamenate, kiek kilometrų prabėgote ir kokiu greičiu?

Jei atsakymas yra „ne“, tada jums gali būti naudinga pradėti rašyti sporto dienoraštį, siekiant efektyviau planuoti ir sekti savo pratimų kaitą ir sporto pažangą.  Net jei atsakymas yra „taip“, jūs taip pat galite fiksuoti savo rodiklius ir ateityje nereikės įsiminti visos savo treniruotės eigos.

Štai keletas svarbiausių dalykų, ką sporto ir mitybos dienoraštis gali padėti padaryti:

*fiksuoti pagrindinius tikslus, kurių siekiate (jūsų idealus svoris, apimtys ir kiti rodikliai)

*fiksuoti tarpinius tikslus (mėnesio, pusmečio)

*analizuoti treniruočių programą, planuoti ją ateičiai

*fiksuoti savo pažangą

*analizuoti ir suprasti savo fizinės veiklos įpročius

*numatyti treniruočių ir poilsio tvarkaraštį

*fiksuoti sporto renginius, kuriuose planuojate sudalyvauti

*jei lieknėjate ar auginate svorį, analizuoti svorio kaitą

*aprašyti motyvaciją

*fiksuoti miego režimą

*analizuoti mitybą

*planuoti pirkinius

*žymėtis jums patinkančius maisto receptus

*fiksuoti įdomias mintis, citatas, kurios jus įkvepia

IMG_2030

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės neturi tokių dienoraščių yra ta, jog jie mano, jog jį pasidaryti ir pildyti yra sudėtinga ir užima daug laiko. Taip nėra, nes internete yra nemažai tinklapių, iš kurių galite atsisiųsti ir atsispausdinti jau sukurtus dienoraščius. Paprasčiausias būdas yra įvesti į „google“ frazę „printables fitness journal“.

Ką svarbu jums fiksuoti savo dienoraštyje:

*pildymo datą ir laiką

*koks jūsų ūgis, svoris, apimtys (nekasdien)

*treniruotės trukmę, pratimų skaičių, pakartojimus ir svorius

*nubėgtą, nuplauktą ar nueitą atstumą

* pulsą (jei turite širdies ritmo matuoklį)

*kiek apytiksliai energijos sueikvojote (galite internete rasti lenteles, koks fizinis aktyvumas, kiek energijos sudegina)

*kiek išgėrėte vandens į dieną

*kiek kartų valgėte ir kuriuo laiku, ką valgėte, kiek kcal suvartojote

*kokius papildus, kokiu laiku išgėrėte

*kiek truko jūsų miegas

*jei norite, galite fiksuoti savo išlaidas maistui, sporto papildams ir pan.

img_0049

Analizuokite, tai ką užfiksavote ir planuokite aktyvumą kitai savaitei. Tarkim, jūs bėgiojote po 25 min.  visą savaitę, suplanuokite, jog kitą savaitę jūsų  bėgimas truks 30 min. kasdien.

Sporto ir mitybos dienoraščių spausdinimui galite rasti čia:

http://www.hairsprayandhighheels.net/2014/01/fitness-tracker-printable/

http://www.myfitstation.com/free-fitness-log/

http://fitstronglean.com/fit-strong-lean-fitness-binder-free/